Навигация
 
Клиника заболеваний суставов у взрослых ГП "Институт травматологии и ортопедии АМН Украины" » Статьи по ортопедии » Особливості тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит
 
  Разделы сайта
 
 

Главная
Сотрудники клиники
Научные статьи
Контакты

 
 
  Задать вопрос
 
 

Уважаемые посетители!

У Вас есть возможность задать вопрос сотрудникам клиники и получить индивидуальную консультацию непосредственно на Ваш электронный ящик.

Задать вопрос специалистам клиники ОНЛАЙН

 
 
  Информация для пациентов
 
 

 

Особливості тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит

С.І. Герасименко, В.В. Тимочук, М.В. Полу лях, А.С.Герасименко Інститут травматологи та ортопедії АМН України, Київ, Україна

 

Ревматоїдний артрит - аутоімунне захворювання організму, в основі якого лежить системне прогресуюче ураження сполучної тканини з переважною зацікавленістю суглобів, що призводить до їх руйнування та втрати функції останніх.

 

При ураженні кульшового суглоба у даної категорії хворих тотальне ендопротезування його є єдиним ефективним методом оперативного лікування.

 

При плануванні подібних оперативних втручань слід враховувати наступні особливості: у більшості хворих спостерігається зниження щільності кісткової тканини, а 70 % визначається остеопороз; ураження не обмежується тільки кульшовим суглобом, а як правило є контрактури в суміжних суглобах; силові характеристики даного контингенту хворих значно знижені; в анамнезі у таких хворих наявність базисної та глюкокортикоїдної терапії.

 

Аналіз рентгенограм показав, що характерним ураженням кульшового суглоба є протрузійні коксити, що під час операції часто змушує виконувати пластику дефектів кістковим трансплантатами.

 

Вивчення остеогенної активності цієї категорії хворих свідчить про зниження регенераторного потенціалу кісткової тканини, результатом чого є порушення нормальних темпів перебудови її з переважання процесів деструкції.

 

Враховуючи дані клініко-лабораторних досліджень, рентгеноморфометрії, ультразвукової денситометрії, тесту Споторно-Романьолі цим хворим, в залежності від ситуації, виконувалося тотальне ендопротезування кульшового суглоба з фіксацією компонентів безцементним способом, або на цементі.

 

Під час операції проводився забір кісткової тканини з різних ділянок кульшового суглоба. Таким чином вивчалася профібробластична активність клітин попередників кістково мозку у цього контингенту хворих.

 

Отримані дані свідчать, що у 20% хворих остеогенний потенціал майже не порушений, а у 30% хворих він майже відсутній. Інші 50% хворих мають знижений остеогенний потенціал.

 

У віддалених результатах від 3 років було прослідковано більше 75% прооперованих хворих, яким виконувалося тотальне ендопротезування кульшового суглоба. Як добрі можна розцінити 78%, задовільні - 19%, незадовільні 3 %.
Інша інформація
 • Ортопедичне лікування хворих на анкілозивний спондиліт (хворобу Бєхтєрєва)
 • Профілактика ускладнень при ендопротезуванні колінного суглоба у хворих на ...
 • Стан м'язів стегна у хворих на ревматоїдний артрит, на пізніх стадіях захв ...
 • Програма фізичної реабілітації хворих на ревматоїдний артрит при ендопротез ...
 • Аналіз оперативних методів лікування через- та міжвертлюгових переломів сте ...
 •  

  Разработка и раскрутка медицинских сайтов  
  © 2013 Клиника заболеваний суставов ДП "Институт травматологии и ортопедии АМН Украины" :: Республиканский центр эндопротезирования суставов
  Клиники Киева - www.navimed.com.ua - навигатор частной медицины Киева
  г. Киев, ул Воровского 27
  (044) 486 93 75; (044) 486 80 56